Jacek Kłębowski
Gabinet Premium

Tłuszcze które sprzyjają potencji

Głównym źródłem tłuszczów w diecie ukierunkowanych na poprawę sprawności seksualnej powinny być kwasy tłuszczowe jednonienasycone, które wyraźnie obniżają poziom szkodliwego cholesterolu LDL, podnoszą jego korzystne frakcje HDL oraz hamują niebezpieczną reakcję tworzenia wolnych rodników. W tym celu warto zwiększyć spożycie oliwy z oliwek, która stanowi najlepsze źródło tego składnika. Ale nie tylko.

Różne oleje roślinne dostarczają także cenne dla naszego organizmu niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (olej słonecznikowy, lniany, sojowy, kukurydziany) czy kwasy omega-3 (tłuste ryby morskie - szczególnie śledź, makrela i łosoś) Te drugie wykazują nawet korzystny wpływ w procesie spalania zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zmniejszają produkcję trójglicerydów w ścianie jelita cienkiego i wątrobie, oraz obniżają ich poziom w surowicy krwi. Ponadto kwasy omega-3 zawarte w tłustych rybach morskich nasilają spalanie związków tłuszczowych oraz hamują działanie syntazy kwasów tłuszczowych - kluczowego enzymu odpowiedzialnego za budowę nowych zasobów tłuszczu.

Ich pozytywne działanie polega nie tylko na wspomaganiu redukcji nadwagi, ale także zapobieganiu miażdżycy i różnym typom nowotworów. Są one bowiem związkami wyjściowymi do produkcji hormonów tkankowych, które zmniejszają krzepliwość krwi, powstawanie zmian miażdżycowych, likwidują stany zapalne, oraz zmniejszają ryzyko zachorowalności na raka jelita grubego i prostaty. Kwasy tłuszczowe omega-3 mogą więc okazać się nie tylko cenne w kontekście redukcji nadwagi czy poprawy funkcjonowania serca i układu krążenia ale także w pośredni sposób sprzyjać poprawie aktywności seksualnej.

autor: dr Dariusz Szukała

źródło: fitdietetyk.pl

Przeczytaj inne porady z tej kategorii

Jak powstaje erekcja?

Anatomia ogólna prącia podobna jest u wszystkich gatunków ssaków. Męskie prącie składa się z długiego trzonu i rozszerzonego zakończenia zwanego żołądzią, a całość okryta jest ...

czytaj więcej

Antyoksydanty chronią męskość

Stres wolnorodnikowy w istotny sposób może przyczyniać się do niekorzystnych zmian w funkcjonowaniu narządów płciowych. W wyniku aktywnego działania cząstek rodnikowych dochodzi do uszkodzeń w ...

czytaj więcej
POKAŻ
Patryk Lipowski - ZnanyLekarz.pl
POKAŻ