O naszej współpracy:

Z ogromną satysfakcją informuję o owocnej współpracy z firmą Laro. Nasza synergia opiera się na połączeniu wiedzy z dziedziny dietetyki z praktycznym podejściem do produkcji żywności. Dzięki temu każdy baton to kompozycja składników, która nie tylko smakuje, ale również przynosi korzyści zdrowotne.

Menu nawigacyjne:

Kluczowe składniki:

Chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na wybrane składniki, które czynią nasze batony wyjątkowymi i podzielić się  kilkoma ciekawostkami na ich temat:

 

BATON ENERGY

image


Guarana (Paullinia cupana)

Guarana to roślina pochodząca z Amazonii, której nasiona od stuleci są używane przez rdzennych mieszkańców Brazylii ze względu na jej pobudzające właściwości. Właściwości te czynią ją idealnym składnikiem do batonów energetycznych. Oto kilka ciekawostek i korzyści związanych z guaraną:

Naturalne Źródło Kofeiny:

Guarana jest jednym z najbogatszych naturalnych źródeł kofeiny. Zawiera od 2 do 4,5% kofeiny w nasionach, podczas gdy kawa ma tylko około 1-2%.

Dłuższe Działanie:

Dzięki swojemu unikalnemu profilowi związków, kofeina z guarany uwalnia się powoli, co prowadzi do dłuższego trwania jej efektów. Oznacza to, że baton z guaraną może dostarczyć energii na dłuższy czas niż inne produkty zawierające kofeinę.

Poprawa Koncentracji i Wydajności Umysłowej:

Regularne spożywanie guarany może pomóc w poprawie koncentracji i wydajności umysłowej.

Właściwości Antyoksydacyjne:

Guarana zawiera związki polifenolowe, które mają właściwości antyoksydacyjne, przeciwdziałając uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki w organizmie.

Wsparcie dla Metabolizmu:

Guarana może przyspieszyć metabolizm i wspomóc proces spalania tłuszczu, co jest korzystne dla osób dążących do zredukowania wagi ciała.

Inne Składniki Aktywne:

Oprócz kofeiny guarana zawiera również teobrominę (znany z kakaowca składnik) i teofilinę, które mają własne, unikalne działanie na organizm.

 

W naszych batonach wykorzystujemy najlepszej jakości guaranę, która pochodzi z odpowiedzialnych źródeł, aby dostarczyć Ci naturalnej energii w najczystszej postaci.

 

Daktyle (Phoenix dactylifera)

Daktyle to owoc palmy daktylowej, który od wieków jest ceniony za swoje słodkie smaki i bogactwo składników odżywczych. Są one podstawowym składnikiem wielu kuchni na całym świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu. Oto kilka ciekawostek i korzyści związanych z daktylami:

Naturalne Słodzenie:

Daktyle to doskonałe, naturalne słodzidło, które może zastąpić cukier w wielu przepisach. Są doskonałym dodatkiem do batonów, nadając im słodki smak bez dodatku rafinowanego cukru.

Bogate Źródło Błonnika:

Daktyle są bogatym źródłem błonnika pokarmowego, co przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego i pomaga w zachowaniu uczucia sytości.

Witaminy i Minerały:

Są bogate w ważne witaminy i minerały, takie jak potas, magnez, witamina B6 czy miedź. Potas pomaga w regulacji ciśnienia krwi, a magnez jest niezbędny dla zdrowia kości.

Energia na Dłużej:

Daktyle dostarczają naturalnych cukrów, takich jak glukoza i fruktoza, które są szybkim źródłem energii, idealnym dla osób uprawiających sport czy prowadzących aktywny tryb życia.

Wsparcie dla Serca:

Regularne spożywanie daktyli może przyczynić się do poprawy profilu lipidowego w krwi, co ma korzystny wpływ na zdrowie serca.

Właściwości Przeciwutleniające:

Daktyle zawierają różne antyoksydanty, które pomagają chronić organizm przed działaniem wolnych rodników.

Korzyści dla Układu Nerwowego:

Zawarte w daktylach witaminy z grupy B oraz magnez mają korzystny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego.

 

W naszych batonach wykorzystujemy najwyższej jakości daktyle, które dodają naturalnej słodyczy i bogactwa składników odżywczych, zapewniając jednocześnie długo utrzymującą się energię

 

Sól morska

Sól morska, jak sama nazwa wskazuje, jest pozyskiwana przez odparowywanie wody morskiej. W przeciwieństwie do tradycyjnej soli kuchennej, sól morska przechodzi mniej procesów przetwarzania, co pozwala zachować jej naturalne minerały i pierwiastki. Jest ona coraz częściej wybierana przez konsumentów i producentów jako alternatywa dla soli stołowej. Oto kilka ciekawostek i korzyści związanych z solą morską

Bogactwo Minerałów:

Sól morska zawiera wiele naturalnych minerałów, takich jak magnez, potas, wapń czy jod, które są korzystne dla zdrowia.

Mniej Przetworzona:

W porównaniu z tradycyjną solą stołową, sól morska jest mniej przetworzona, co pozwala zachować jej naturalne właściwości i smak.

Poprawa Smaku:

Sól morska jest często postrzegana jako sól o bardziej intensywnym i bogatym smaku. Może to wzbogacić smak wielu potraw, w tym również batonów.

Wsparcie dla Elektrolitów:

Sól jest kluczowym składnikiem, który pomaga w regulacji poziomu elektrolitów w organizmie. Jest to szczególnie ważne dla sportowców i osób aktywnie uprawiających sport.

Wsparcie dla Zdrowia Tarczycy:

Jod, który jest naturalnie obecny w soli morskiej, jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy.

 

W naszych batonach wykorzystujemy sól morską jako źródło naturalnych minerałów i dodatek smakowy. Jej delikatny, ale bogaty smak dodaje głębokości i złożoności naszym produktom.

 

BATON BEAUTY

image


Ekstrakt z zielonej herbaty (Camellia sinensis)

Zielona herbata to napój, który od wieków jest ceniony w krajach wschodnioazjatyckich za swoje korzystne dla zdrowia właściwości. Jest pozyskiwana z liści rośliny Camellia sinensis i przechodzi mniej procesów oksydacji w porównaniu z czarną herbatą. Ekstrakt z zielonej herbaty koncentruje te cenne właściwości, czyniąc go idealnym składnikiem do wielu produktów, w tym batonów. Oto kilka informacji na jego temat:

Bogaty w Katechiny:

Zielona herbata jest bogatym źródłem katechin, które są rodzajem przeciwutleniaczy. Najbardziej znana z nich, EGCG (epigallokatechina galusan), jest badana pod kątem wielu potencjalnych korzyści zdrowotnych.

Właściwości Przeciwutleniające:

Katechiny w zielonej herbacie działają jako silne przeciwutleniacze, które chronią komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

Wsparcie dla Metabolizmu:

Ekstrakt z zielonej herbaty jest często wykorzystywany w suplementach wspierających odchudzanie, ponieważ może przyspieszać metabolizm i wspomagać spalanie tłuszczu.

Poprawa Funkcji Mózgu:

Zielona herbata zawiera nie tylko kofeinę, ale także aminokwas L-teaninę, co może pomóc w poprawie funkcji mózgu, koncentracji i nastróju.

Wsparcie dla Zdrowia Serca:

Regularne spożywanie zielonej herbaty lub jej ekstraktu może przyczynić się do poprawy profilu lipidowego i ogólnego zdrowia serca.

Właściwości Antybakteryjne i Antywirusowe:

Katechiny w zielonej herbacie mają właściwości antybakteryjne i antywirusowe, co może pomóc w ochronie organizmu przed różnymi infekcjami.

Naturalne Pobudzenie:

Dzięki zawartości kofeiny, ekstrakt z zielonej herbaty może działać pobudzająco, ale w sposób mniej intensywny niż kofeina z kawy.

Korzyści dla Skóry:

Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym i przeciwzapalnym, ekstrakt z zielonej herbaty jest często stosowany w produktach do pielęgnacji skóry.

 

W naszych batonach wykorzystujemy ekstrakt z zielonej herbaty jako naturalne źródło przeciwutleniaczy i kofeiny, zapewniając jednocześnie wiele korzyści zdrowotnych dla konsumentów.

 

Kolagen

Kolagen to białko, które stanowi podstawowy składnik więzadeł, ścięgien, skóry i wielu innych tkanek w organizmie człowieka. Jest to najbardziej rozpowszechnione białko w ludzkim ciele. W ostatnich latach kolagen stał się popularnym składnikiem w wielu produktach spożywczych, kosmetykach i suplementach diety ze względu na jego korzystne właściwości dla zdrowia i urody. Oto kilka ciekawostek i korzyści związanych z kolagenem:

Wsparcie dla Skóry:

Suplementacja kolagenem może pomóc w zachowaniu elastyczności skóry, zmniejszeniu widoczności zmarszczek i poprawie nawilżenia skóry.

Zdrowie Włosów i Paznokci:

Kolagen jest ważnym składnikiem włosów i paznokci, a jego suplementacja może przyczynić się do wzmocnienia ich struktury i zdrowego wyglądu.

Wsparcie dla Stawów i Więzadeł:

Spożywanie kolagenu może pomóc w zmniejszeniu bólu stawów, poprawie ich elastyczności i ogólnym wsparciu dla zdrowia stawów.

Zdrowie Kości:

Kolagen stanowi ważny składnik kości, a jego suplementacja może wspierać ich gęstość i ogólną wytrzymałość.

Naturalne Źródło Aminokwasów:

Kolagen jest źródłem wielu aminokwasów, w tym tych, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Poprawa Jakości Snu:

Niektóre badania sugerują, że kolagen może przyczynić się do poprawy jakości snu dzięki zawartości aminokwasu glicyny.

Wsparcie dla Zdrowia Układu Pokarmowego:

Kolagen jest ważnym składnikiem błony śluzowej przewodu pokarmowego i może wspierać zdrowie jelit.

 

W naszych batonach wykorzystujemy kolagen jako naturalne źródło aminokwasów i białka. Dzięki temu nasze produkty nie tylko smakują wyśmienicie, ale również dostarczają korzyści zdrowotnych, które wspierają wygląd i samopoczucie naszych konsumentów.

 

Witamina C z Aceroli (Malpighia emarginata)

Acerola, znana również jako wiśnia z Barbadosu, to małe, czerwone owoce pochodzące z Ameryki Środkowej i Południowej. Są one jednym z najbogatszych naturalnych źródeł witaminy C. Ekstrakt z aceroli jest coraz częściej wykorzystywany w suplementach, produktach spożywczych i kosmetykach jako naturalne źródło tej ważnej witaminy. Oto kilka informacji na jej temat:

Bogactwo Witaminy C

Acerola jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy C na świecie. W zależności od dojrzałości owocu i odmiany, zawartość witaminy C w aceroli może być kilkudziesięciokrotnie wyższa niż w pomarańczach.

Właściwości Przeciwutleniające:

Witamina C działa jako silny przeciwutleniacz, chroniąc komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

Wsparcie dla Układu Immunologicznego:

Witamina C odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu układu odpornościowego, pomagając organizmowi w walce z infekcjami.

Zdrowie Skóry:

Witamina C przyczynia się do produkcji kolagenu, białka niezbędnego dla zdrowia i elastyczności skóry.

Wspomaganie Wchłaniania Żelaza:

Witamina C może zwiększać wchłanianie żelaza z pożywienia, co jest ważne dla osób cierpiących na niedokrwistość.

Naturalność:

W porównaniu z syntetyczną witaminą C, witamina z aceroli jest całkowicie naturalna i może być lepiej przyswajalna dla niektórych osób.

 

W naszych batonach wykorzystujemy witaminę C z aceroli jako naturalne źródło przeciwutleniaczy i wsparcie dla zdrowia naszych konsumentów. Dzięki temu nasze produkty nie tylko dostarczają energii, ale także przyczyniają się do ogólnego samopoczucia i zdrowia.

 

BATON IMMUNITY

image


Nasiona Chia (Salvia hispanica)

Nasiona chia pochodzą z rośliny Salvia hispanica, która była ważnym składnikiem diety starożytnych cywilizacji Azteków i Majów. W ostatnich latach zyskały one na popularności na całym świecie jako "superfood" ze względu na swoje imponujące wartości odżywcze i korzyści zdrowotne. Oto kilka informacji na temat nasion chia:

Bogactwo w Błonnik:

Nasiona chia są znakomitym źródłem błonnika, co może pomóc w regulacji trawienia, zwiększyć poczucie sytości i wspomóc zdrowie jelit.

Omega-3:

Są jednym z najlepszych roślinnych źródeł kwasów tłuszczowych omega-3, które są korzystne dla zdrowia serca.

Białko:

Nasiona chia zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy, co czyni je kompletnym źródłem białka roślinnego.

Witaminy i Minerały:

Są bogate w wiele ważnych witamin i minerałów, w tym wapń, fosfor, magnez i cynk.

Wsparcie dla Zdrowia Kości:

Ze względu na wysoką zawartość wapnia, nasiona chia mogą wspierać zdrowie kości.

Antyoksydanty:

Nasiona chia zawierają przeciwutleniacze, które pomagają chronić komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

 

W naszych batonach wykorzystujemy nasiona chia jako naturalne źródło białka, błonnika i omega-3. Dodają one tekstury i wartości odżywczej do produktu, jednocześnie dostarczając korzyści zdrowotnych dla konsumentów.

 

Żurawina (Vaccinium macrocarpon)

Żurawina to niewielkie, czerwone owoce pochodzące z krzewów z rodziny wrzosowatych. Są one tradycyjnie kojarzone z kuchnią amerykańską, zwłaszcza podczas Święta Dziękczynienia, ale w ostatnich latach zyskały na popularności na całym świecie ze względu na ich korzyści zdrowotne i wszechstronne zastosowanie. Oto kilka informacji na temat żurawiny:

Bogactwo w Antyoksydanty:

Żurawiny są źródłem ważnych przeciwutleniaczy, takich jak witamina C, kwasy fenolowe i flawonoidy, które pomagają chronić komórki przed uszkodzeniami.

Wsparcie dla Układu Moczowego:

Żurawiny są szeroko znane z właściwości wspomagających zdrowie układu moczowego. Mogą pomóc w zapobieganiu infekcjom pęcherza moczowego poprzez hamowanie przywierania bakterii E. coli do ścian pęcherza.

Zdrowe Serce:

Flawonoidy obecne w żurawinie mogą wspierać zdrowie serca poprzez poprawę funkcji naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia krwi.

Wartość Odżywcza:

Żurawiny są również źródłem błonnika, witaminy K oraz manganu.

Wsparcie Dla Zdrowia Jamy Ustnej:

Niektóre badania sugerują, że żurawina może hamować przywieranie bakterii do zębów, co może pomóc w zapobieganiu próchnicy i chorobom dziąseł.

Naturalny Składnik:

Suszone żurawiny często dodawane są do batonów, musli i sałatek jako słodki i kwaśny dodatek.

 

W naszych batonach wykorzystujemy żurawinę jako źródło naturalnych antyoksydantów i witamin. Jej unikalny smak dodaje charakteru naszym produktom i jednocześnie dostarcza wielu korzyści zdrowotnych.

 

Rokitnik (Hippophae rhamnoides)

Rokitnik, nazywany także rokitnikiem zwyczajnym, to krzew o jaskrawo pomarańczowych owocach, które są cenione za swoje wyjątkowe właściwości zdrowotne. Jest szeroko rozpowszechniony w regionach Europy, Azji oraz Himalajów. W tradycyjnej medycynie chińskiej i tybetańskiej od wieków był wykorzystywany do leczenia różnych dolegliwości. Oto kilka informacji na temat rokitnika:

Bogactwo w Witaminę C:

Owoce rokitnika są jednym z najbogatszych naturalnych źródeł witaminy C, przewyższając nawet cytrusy i żurawinę w tym zakresie.

Właściwości Przeciwutleniające:

Zawierają wiele antyoksydantów, w tym witaminę E, karotenoidy oraz flawonoidy, które pomagają chronić komórki przed wolnymi rodnikami.

Kwasy Tłuszczowe Omega:

Rokitnik jest wyjątkowy, ponieważ zawiera zarówno kwasy tłuszczowe omega-3, jak i omega-7, które są rzadko spotykane w roślinach i mają korzystne działanie na zdrowie skóry i serca.

Wsparcie Układu Immunologicznego:

Dzięki bogactwu witaminy C i innych antyoksydantów, rokitnik może wspierać funkcje układu odpornościowego.

Zdrowie Serca:

Flawonoidy i inne związki roślinne obecne w rokitniku mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi, poprawie profilu lipidowego i ogólnym wsparciu dla zdrowia serca.

 

W naszych batonach wykorzystujemy rokitnik, by dostarczyć naturalnych witamin, antyoksydantów i kwasów tłuszczowych omega. Jego unikalny smak i kolor dodają naszym produktom nie tylko wartości odżywczej, ale także atrakcyjności wizualnej.

 

Kurkuma (Curcuma longa)

Kurkuma, znana także jako szafran indyjski, to korzeń o charakterystycznym, jaskrawo żółtym kolorze. Jest szeroko stosowana w kuchni azjatyckiej, zwłaszcza w kuchni indyjskiej, jako główny składnik curry. Ale oprócz jej kulinarnego zastosowania, kurkuma jest ceniona za swoje liczne właściwości lecznicze. Oto kilka informacji na temat kurkumy:

 

Kurkumina:

To główny składnik aktywny w kurkumie, który posiada silne właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające.

Przeciwzapalne Właściwości:

Kurkuma jest uważana za naturalny środek przeciwzapalny, który może pomóc w zwalczaniu stanów zapalnych na poziomie molekularnym.

Wsparcie dla Układu Nerwowego:

Istnieją dowody sugerujące, że kurkuma może zwiększać poziom neurotroficznego czynnika pochodzenia mózgowego (BDNF) - białka, które odgrywa ważną rolę w zdrowiu i funkcjonowaniu neuronów.

Właściwości Przeciwnowotworowe:

Niektóre badania sugerują, że kurkuma może hamować wzrost komórek nowotworowych i przeciwdziałać ich rozprzestrzenianiu się.

Poprawa Funkcji Mózgu:

Kurkumina może przeciwdziałać chorobom neurodegeneracyjnym, takim jak choroba Alzheimera, poprzez różne mechanizmy biologiczne.

Korzyści dla Zdrowia Serca:

Może poprawiać funkcję śródbłonka - warstwę wyścielającą naczynia krwionośne, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia serca.

Przeciwdziałanie Cukrzycy:

Kurkuma może pomóc w obniżeniu poziomu cukru we krwi i ma działanie przeciwcukrzycowe.

Wsparcie dla Układu Pokarmowego:

Tradycyjnie jest używana w ajurwedyjskiej medycynie do leczenia problemów trawiennych.

 

W naszych batonach wykorzystujemy kurkumę jako naturalny składnik dodający nie tylko wyjątkowego smaku, ale także dostarczający licznych korzyści zdrowotnych. Jej charakterystyczny kolor i aromat sprawiają, że nasze produkty wyróżniają się na tle innych.

 

Ekstrakt z czosnku bezzapachowy

Ekstrakt z czosnku bezzapachowego to specjalnie przetworzony produkt pochodzący z czosnku, który zachowuje większość korzyści zdrowotnych czosnku, ale eliminuje jego charakterystyczny, często niepożądany zapach. Znajduje szerokie zastosowanie w suplementach diety. Oto kilka kluczowych informacji na ten temat:

Korzyści Zdrowotne:

Pomimo usunięcia zapachu, ekstrakt z czosnku bezzapachowego zachowuje większość korzyści zdrowotnych czosnku, takich jak wsparcie dla układu sercowo-naczyniowego, właściwości przeciwbakteryjne i przeciwutleniające.

Wsparcie dla Układu Sercowo-Naczyniowego:

Podobnie jak tradycyjny czosnek, ekstrakt bezzapachowy może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi.

Bezpieczeństwo i Skuteczność:

Wielu ludzi wybiera suplementy z ekstraktem bezzapachowym, ponieważ dostarczają one korzyści zdrowotnych czosnku bez niepożądanych efektów ubocznych związanymi z zapachem czosnku.

Alicyna:

Choć ekstrakt bezzapachowy może mieć obniżoną zawartość allicyny (głównego składnika aktywnego w czosnku), wciąż zawiera inne cenne związki, które przynoszą korzyści zdrowotne.

 

W przypadku  naszych batonów, ekstrakt z czosnku bezzapachowego  jest ciekawym dodatkiem, dostarczającym korzyści zdrowotnych z czosnku bez wpływu na smak produktu.

 

GRATULACJE

Jeśli udało Ci się dotrzeć do końca tego artykułu, mamy dla Ciebie niespodziankę!

Jako podziękowanie za Twoją cierpliwość zapraszam Cię do zapoznania się z bezpłatnymi przepisami oraz moim blogiem w zakładce Czytelnia.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej w dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie, przygotowaliśmy specjalną ofertę.

Dzięki naszej współpracy z Laro, używając kodu: larofit  w sklepie internetowym, otrzymasz aż  50% zniżki  na zakup indywidualnych diet!

 

Nie przegap tej wyjątkowej okazji!

Wspólnie z firmą Laro dążymy do tego, by dostarczać Wam przysmaki, które są równie zdrowe, co smaczne.

Serdecznie zachęcam do zapoznania się z pełną ofertą produktów FIT firmy Laro.

Enjoy!

Jacek Kłębowski