Już niedługo 7 kwietnia - dzień, w którym na całym świecie zwracamy uwagę na najważniejszy aspekt naszego życia - zdrowie.❕💚💙 Światowy Dzień Zdrowia 🌏 nie jest tylko okazją do świętowania, ale przede wszystkim momentem refleksji nad naszymi nawykami, wyborami i tym, jak wpływają one na nasze samopoczucie oraz zdrowie całego społeczeństwa. Regularność w codziennych nawykach może być kluczem do lepszego samopoczucia i zdrowia.🧐

Oto kilka wskazówek:

✔ Spożywaj 4 lub 5 posiłków w ciągu dnia w regularnych odstępach czasu – co 3-4 godziny. Staraj się nie podjadać nic pomiędzy posiłkami.
✔ Staraj się czytać etykiety - zasada jest prosta, im krótszy skład tym lepiej! Na pierwszych trzech miejscach listy nie powinien znajdować się cukier, sól czy utwardzone tłuszcze.
✔ Każdego dnia spożyj przynajmniej 5 porcji warzyw i owoców! Stawiaj głównie na warzywa. Dostarczają one niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu witamin i składników mineralnych oraz przyczyniają się do obniżenia ryzyka rozwoju wielu schorzeń. Ponadto zawierają bardzo małe ilości kilokalorii.
✔ Staraj się nie najadać na noc, w szczególności słonymi przekąskami czy słodkościami. Ostatni posiłek spożywaj najpóźniej 2-3 godziny przed snem!
✔ Co godzinę wypijaj pół szklanki wody. Zrezygnuj z kolorowych napojów i gotowych soków.

Zachowanie regularności w tych prostych nawykach może mieć znaczący wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie.👍